Amazon soruşturma geçiriyor

0

Amazon soruşturma

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden Amazon soruşturma geçiriyor. Birden fazla yapılan soruşturmalar, Amazon’u zor durumda bırakıyor.

Amazon soruşturma sonuçlarını bekliyor

Günümüzde teknoloji devi şirketler, sık sık rekabet hukuku nedeniyle zor durumda kalabiliyor. Rekabet hukukuna yönelik yapılan soruşturmaların, şirketlere faturası da çok ağır olabiliyor.

E-ticaret sektörünün dev ismi Amazon da bu konuda büyük sorunlar yaşıyor. Amazon aynı anda birden çok soruşturma geçirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Amazon için California ve Washington eyaletleri ile Avrupa Komisyonu tarafından şu anda soruşturma başlatılmış durumda.

Rekabet hukukunu konu alan soruşturmada Amazon, kendi ürünlerinden elde ettiği satış gelirinin, toplam satış gelirine oranını yüzde 1 olarak bildirmiş durumda. Amazon’un hem başka marka ve şirketlerin ürünlerini satarak pazar yeri görevi görmesi hem de kendi ürünlerinin satışını yapması, bu konuda sorunlara neden olabiliyor Eğer Amazon’un diğer markalarla yaptığı rekabette bir usulsüzlüğe rastlanırsa, Amazon çok büyük para cezaları ödemeye mahkum edilebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>