Amazon su altı depoları kuracak

0

Amazon’un aldığı yeni bir patent, online alışverişte maliyetleri düşürmek için ilginç bir yönteme başvuruyor: Su altı depoları.

Amazon’un çok ağır yükleri taşımak için enerji harcamak yerine, suyun kaldırma kuvetini kullanacağı yeni depo tasarımları Mısır Piramitleri’nin inşaat yönteminden ilham almış.

Su geçirmez özel kutular içinde depoların içine kurulacak özel su yollarına ve su havuzlarına batırılacak olan ağır yükler, daha sonra kutunun üzerindeki balonun açılmasıyla sudan çıkartılacak.

Bu sırada depo içinde A noktasından B noktasına kadar yolunu suyun içinde, suyun kaldırma kuvveti ile alacağı için Amazon ağır yükleri taşımak için enerji harcamamış olacak.

Ayrıca her kutuya özel bir akustik sinyal atanacak. Sudan çıkartılmak istenen kutu için suyun içinde bu özel akustik sinyal çalınacak ve böylece kutunun balonu açılacak, ardından söz konusu kutu suyun kaldırma kuvveti ile kamyonlara yükleneceği noktaya kadar ulaşacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>