Amazon Türkiye start-up yöneticisi arıyor

0

E-ticaret devi e-ihracatın ardından ülkemizde start-up’lar için de harekete geçti

 Amazon, LinkedIn’de yayımladığı iş ilanıyla Türkiye ve Mısır bölgeleri için start-up iş geliştirme yöneticisi aradığını duyurdu. E-ticaret devinin bir hafta önce yayımladığı şu ana kadar 200’ün üzerinde kişi başvurmuş durumda.

AWS servislerini tanıtacak

Amazon’un ilanını incelediğimizde iş tanımında şu noktalar öne çıkıyor: Adayın start-up, kuluçka merkezi ve hızlandırıcı kurumlarla işbirliği yaparak Amazon Web Services (AWS) çözümlerini bu noktalarda tanıtması gerekiyor. Diğer bir husus ise adayın AWS servisleri etrafında değer önerileri oluştururarak bunları aktarması. Ayrıca adayın endüstri ve müşteri etkinliklerine katılması da diğer bir beklenti.

Start-up kurucusu olmak, tercih sebepleri arasında

Amazon’un pozisyona talip olan adaylarda start-up kurucusu veya benzer bir görevde çalışmış olması özelliğini araması öne çıkıyor. Bununla birlikte start-up veya yazılım firmalarıyla doğrudan saha satış deneyimi de aranan diğer bir özellik. Ayrıca girişim sermayesi şirketleri ve devlet fonları gibi kurumlarla irtibatının bulunması da tercih nedenleri arasında sıralanıyor. Arapça bilmek de diğer bir tercih sebebi olarak belirtiliyor.

11 Haziran’da paylaştığımız haberde, Amazon’un Türk KOBİ’leri için Avrupa’ya e-ihracat operasyonuna başladığını duyurmuştuk. Amazon bu hamlesiyle Türkiye’de start-up ekosistemi için de harekete geçtiğini ortaya koyuyor. Öte yandan, Amazon Türkiye’nin Eylül 2018’de ülkemizde faaliyete geçtiğini not edelim. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>