Amazon Türkiye’ye giriyor

0

Dünyanın en büyük online alışveriş servisini ve aynı zamanda çok önemli içerik ve abonelik hizmetleri de sunan Amazon, Almanya üzerinden yürüttüğü Türkiye faliyetlerini Türkiye’ye taşıma kararı aldı. 2018’de büyük bir genişleme planlayan Amazon’un bu planları içinde Türkiye’nin de olduğu anlaşılıyor.

Yaz ayları başında da ABD’li online alışveriş devinin Türkiye’de hizmet vermeye başlamak için hükumet yetkilileri ile görüştüğüne dair bilgiler medyaya sızmıştı.

Şimdi ise Türkiye’de bir şirket kurarak kadro oluşturmaya başlayan Amazon’un merkezi şu anda Beşiktaş olarak görülüyor. Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi ismiyle kurulan şirkete yönetici olacak sektördeki profesyonellerle görüşmeler de sürüyor. Medyaya yansıyan bilgilere göre Amazon şirketin CEO’su olarak, Hepsiburada’danın eski CEO’su ile pazarlık yapıyor.

Amazon’un alt yapısını kurmaya başlamadan önce Türkiye’de hazır kurulu bir online alışveriş servisini satın almak istediğinin altı da çiziliyor ancak satın alma işlemi gerçekleşmezse, Amazon sıfırdan kendi sistemini kurarak ilerleyecek.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>