Amazon TV satışlarına Hindsitan’da başlıyor

0

Amazon TV satışları

Amazon TV satışlarına ilk olarak Hindistan’da başlıyor. 4K çözünürlükteki bu TV’ler, AmazonBasics markası altında satışa sunulacak.

Amazon TV satışlarına başlıyor

Amazon yayın sektöründeki tecrübesini TV sektörüne de taşıyarak önemli bir hamle yapıyor. AmazonBasics markasıyla birlikte Amazon, TV modellerini satışa çıkıyor.

İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacak bu modeller, Fire OS işletim sistemiyle çalışıyor ve 4K çözünürlüğünde LED ekran içeriyor. Amazon’un TV’leri, HLG formatıyla birlikte daha canlı görüntüleri de destekliyor.

Şu anda AmazonBasics TV modellerinde 55 inç için 480 dolar, 50 inç için 410 dolar fiyat belirlenmiş durumda. 2021 yılı içerisinde AmazonBasics’in Full HD ve HD çözünürlüğe sahip farklı modeller de satışa sunması planlanıyor. Bu modellerin ise daha uygun fiyatlı olması hedefleniyor. Amazon’un Hindistan’dan sonra farklı ülkelere açılması da sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>