Amazon uçak satın almaya başladı

0

ABD’li elektronik ticaret devi, siparişlerini dünyanın her yerine göndermek için kendi hava kargo şirketini yıllar önce kurmuştu. Ancak bu kargo şirketindeki tüm uçaklar kiralık olarak çalışıyordu.

Taşıma maliyetleri düşecek

Amazon şimdi hava kargo şirketi için ilk uçaklarını satın aldı. Bu gelişme ile Amazon, hava kargo şirketi Amazon Air’i çok daha uzun vadeli, çok daha karlı bir şirkete dönüştürmeye kararlı görünüyor.

Şirket şimdilik, pandemi nedeniyle uçuş yapamayan hava şirketlerinden 7 kullanılmış uçağı çok ucuza satın aldı. Amazon’un planlarına göre, 2022 sonuna kadar 85 uçak daha satın alacak.

Hatta ABD’nin önemli havayollarından Delta havayollarının, Amazon Air tarafından satın alınması bekleniyor. Amazon Air böylece, dünyadaki önemli hava kargoculuk şirketlerinden birine dönüşmüş olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>