Amazon üçüncü çeyrek raporu yayınlandı

0

Amazon üçüncü çeyrek

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketleri arasında yer alan Amazon, üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Amazon üçüncü çeyrek ile yükselişini sürdürdü.

Amazon üçüncü çeyrek raporu

Pandemi birçok sektörü olumsuz etkilerken, e-ticaret sektörü için çok hızlı bir yükselişe neden oldu. E-ticaret şirketleri satışlarını ve gelirlerini rekor seviyede artırmayı başardı.

2020 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Amazon, pandemi dönemindeki başarısını sürdürmeye devam ediyor. Şirketin satışları geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 37 artarak 96,1 milyar dolara ulaştı. 2019 yılının üçüncü çeyreğinde Amazon, 70 milyar dolar gelir elde edebilmişti.

Amazon, bu dönemde net kârını yükseltmeyi başaran şirketler arasında yer aldı. Amazon’un net kârı geçen yıl aynı dönemde 2,1 milyar dolarken, bu dönemde 6,3 milyar dolara yükseldi. Gelirlerdeki artış, hisse değerlerine de olumlu yansıdı. Sektörün dev isminin üçüncü çeyrek hisse başına kârı 4,23 milyar dolardan 12,37 milyar dolara yükseldi. Amazon için dördüncü çeyreğin de yükselişle geçmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>