Amazon ve Audi’den otomobile teslimat dönemi

1

Amazon_AudiGeçtiğimiz günlerde Amazon ve Audi yaptığı ortak açklama ile yeni bir hizmete başladıklarını duyurdu. Şimdilik pilot bölgede süren çalışmalar kapsamında, Amazon siparişleri talep doğrultusunda müşterilerin Audi marka araçlarına teslim edilecek. Almanya’nın Münih kentinde başlayan programda iki şirket DHL Parcel ile ortak çalışacak, siparişleri bu firma taşıyacak.

Audi’nin açıklamasına göre paket geçici süre kullanılabilir olan kablosuz ağ şifresi ile otomobile bırakılacak. Amazon.com’dan alışveriş yapan tüketiciler ev adresi yerine otomobillerinin lokasyonunu iletecek ve belli bir süre için aracının sanal ortamda takibine izin verecek. DHL Parcel çalışanı dijital şifreyi aldıktan sonra müşterinin otomobiline gidecek, paketi bagaja bırakacak ve araç kısa süre sonra kendini kilitleyecek.

Audi aynı zamanda ilerleyen dönemlerde paket teslimatının yanı sıra, otomobillerden döküman ya da paket alımı gerçekleşeceğini de söylüyor.

Yorumlar

  1. Bizde daha eve bile bırakamıyorlar :) adamlar uzayda bizim gibi 3. dünya ülkeleri böyle avuçlarını yalar okuyarak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>