Amazon Web Servers, Bahreyn’de veri merkezi kuruyor

0

Amazon Web Servers, Orta Doğu’da güçlenmek amacıyla Bahreyn’de 3 yeni veri merkezi kuracağını açıkladı. Şirket duyuruyu, Bahreyn hükumeti ile anlaşmasından hemen sonra yaptı. Bu veri merkezleri aynı zamanda Amazon’un Orta Doğu ülkelerindeki ilk veri merkezi olma özelliği de taşıyor. Dolayısıyla Amazon’un daha önce yeterince ilgi göstermediği Orta Doğu bölgesinden artık büyük beklentileri olduğu da dikkat çekiyor.

AWS’in faliyet gösterdiği 44 bölgeden 16’sında bu tür dev veri merkezleri bulunuyor. AWS’in genişleme planına göre Bahreyn veri merkezi bulunduran 22. bölge olacak.

Veri merkezleri, dev müşterilerin yoğun veri trafiğini rahatlatarak AWS servislerinin daha hızlı ve etkin çalışmasına yardım ediyor. Dolayısıyla şirketin büyümek ve rakipleriyle baş etmek istediği bölgelerde veri merkezi kurması önemli bir avantaj kazanmasına neden oluyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>