Amazon yapay zeka servisini tüm müşterilerine açıyor

0

Amazon’un yapay zeka servislerinin arkasındaki asıl güç olan Amazon Lex hizmeti artık tüm Amazon Web Services müşterilerinin erişimine açık olacak.

Böylece uygulama geliştiriciler, üzerinde çalıştıkları uygulamalara yapay zeka rutinleri ekleyebilecekler ve Amazon Lex’in yeteneklerini kendi uygulamalarında kullanabilecekler. Amazon Lex, teknik olarak Amazon’un yapay zeka servisi Alexa’nın motoru olarak işlev görüyor ve çok kompleks algoritmaları başarıyla çözebiliyor.

Amazon Lex’i geliştirmek ve işletmeye devam etmek için Amazon’da binlerce yapay zeka uzmanı çalışıyor. Amazon bu ekipler uzun yıllardır Lex’i geliştirmek için büyük emek ve para harcamış durumda.

Küçük yazılım şirketlerinin ise bu tür bir yapay zeka servisi geliştirmeleri mümkün olmadığı için, Amazon Lex’e erişim sağlayabilmeleri, yapay zekalı hizmetler sunabilmeleri için büyük önem taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>