Amazon yapay zekalı gözlük üzerinde çalışıyor

0

Amazon, Google’ın yıllardır yapmak isteyip de başaramadığı hayali gerçekleştirebilir. E-ticaret devinin başarılı yapay zeka servisi Alexa yakında Amazon’un geliştireceği akıllı gözlüklere hayat verecek gibi görünüyor.

Amazon’dan sızan bilgilere göre şirket bir süredir akıllı artırılmış gerçeklik gözlükleri geliştirmek için çalışıyor. Google’ın Glass gözlükleri gibi kullanıcıya bir visor vasıtasıyla dijital dünya ile iletişim imkanı sunacak olan gözlüklerin Google Glass’tan farkı ise yapay zeka servisi Alexa olacak. Amazon’un akıllı ev asistanı Echo’ya da güç veren Alexa sayesinde gözlükler kullanıcısından komut alabilecek ve aynı Echo gibi ona verilen görevleri yerine getirecek. 

Kullanıcının telefonu ile bağlantılı şekilde çalışacak gözlük bu sayede internete bağlanabilecek, sipariş alabilecek, navigasyon haritaları çizebilecek, internete video/fotoğraf yükleyebilecek, canlı yayın yapabilecek. Kısacası, Google’ın Glass gözlükleri ile yapmak isteyip de başaramadığı her şey Amazon’un yeni akıllı gözlükleri ile mümkün olabilir. Bakalım Amazon gözlükleri kullananlara halkın tepkisi ne olacak?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>