Amazon zeplin işine giriyor

0

Online alışverişin dev ismi Amazon, yeni aldığı patentle büyük şehirlerde mal teslimatını dakikalar seviyesine indirecek çok ilginç bir hamle yapabilir.

Amazon’un patentine göre, dronelar ile mal teslimatında dev zeplinler de devreye girecek. Ancak zeplinler, doğrudan teslimat aracı olarak değil, bölgedeki mobil mal depoları olarak kullanılacak.

Mallar zeplinlerde depolanacak

Böylece zeplinler, drone’ların malları yükleyecekleri depoları alışverişin yoğun olduğu bölgeye doğru hareket ettirecek ve drone’ların daha kısa sürede mal teslimatı yapmasını sağlayacak.

 

 Amazon bu yeni uçan deposunu özellikle büyük maçlar öncesinde artan yiyecek içecek siparişlerinde hızlı teslimat isteyen müşterilerini memnun etmek için kullanılacak.

Şehrin yoğun sipariş gelen bölgelerine yakınlaşacak olan Amazon zeplinleri böylece siparişten birkaç dakika sonra cipsleri, gazlı içecekleri, donmuş pizzaları müşterilerine ulaştırmış olacak.

Tamamen otonom olarak çalışacak bu yeni mal depoları için zeplinin içinde veya yerde kontrol elemanları da bulunacak ancak sistemin çalışması büyük oranda otonom olarak işleyecek.

Amazon ayrıca zeplinleri şehrin üstündeki reklam panoları olarak da kullanarak gelir elde edebilecek. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>