Amazon’a 10 milyar dolarlık çelmeyi Trump takmış

0

Amazon ve Microsoft bir süredir, ABD Savunma Bakanlığı’nın 10 milyar dolarlık bulut hizmetleri ihalesini kazanmak için savaşıyordu. 

Bu rekabet o kadar ağırdı ki, internet devi Google bile yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Savunma Bakanlığı’ndan bilgi sızdı

Savunma Bakanlığı kısa süre önce yaptığı duyuru ile ihaleyi Microsoft’un kazandığını duyurdu. 

Peki ama Amazon neden elendi?

Savunma Bakanlığı’ndan medyaya sızan bilgilere göre, Başkan Trump ihaleye bizzat müdahale edip Amazon’un elenmesini istedi. 

Trump’ın seçim kampanyası sırasında Amazon’un sahibi Jeff Bezos Trump ile şahsen söz dalaşına girmiş, Trump’ı küçümsemiş, Bezos’un sahibi olduğu Washington Post gazetesinde Trump aleyhine ağır bir karalama kampanyası başlamıştı.

Bunun üzerine Trump Twitter’den Jeff Bezos’u açık açık tehdit etmiş ve “başkan olduğumda ilk işim seni pişman etmek olacak,” demişti.

İşte, Trump şimdi sözünü tuttu. Daha önce ayağına getirtip özür dilettiği Jeff Bezos’un şirketini şimdi 10 milyar dolarlık devlet ihalesinden eleyerek intikamını almış oldu.

 

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>