Amazon’a mahkemeden güvenli ürün tokadı

0

Amazon teslimat sürücüleri

Sayısız satıcıya online mağazası üzerinden satış yapma fırsatı sunan Amazon, 2015 yılında alev alan bir elektrikli kay kay nedeniyle sorumlu kabul edildi.

Sitende satılan ürünleri bilmek zorundasın

ABD’de görülen davada Amazon sadece satıcıları ve alıcıları buluşturan bir platform olduklarını ve satılan ürünler hakkında sorumluluk alamayacaklarını belirtmesine rağmen yargıç Amazon’un satıcılarını denetlemek ve ürünler hakkında bilgi sahibi olmak, sorunlu ürünleri satıştan kaldırtmak gibi yükümlülükleri olduğunu savunarak kararını bu yönde verdi.

Buna göre Amazon artık kendi servisi üzerinden satılan ürünlerde yaşanabilecek güvenlik sorunlarından sorumlu olabilecek. Bu nedenle şirketin satıcılarına karşı önemli politika değişikliği yapması bekleniyor. Ayrıca, kullanıcılarına da yeni kullanım sözleşmeleri imzalatacağı düşünülüyor.

ABD’deki rakip online mağazaların da bu karardan etkilenmesi ve satıcıları için yeni kurallar getirmeleri bekleniyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>