Amazon’dan IoT için özel platform

0

Sadece birkaç yıl sonrasında sayıları on milyarlarla ifade edilecek nesnelerin interneti cihazlarının sorunsuz servis verebilmesi için bulut platformlarının önemli bir rolü bulunuyor.

Bu platformlardan biri olan Amazon Web Serwices (AWS), AWS IoT adını verdiği platformla güvenli, ölçeklenebilir ve yönetilebilen bir bulut platformu vaat ediyor.

Milyarlarca cihazı ve trilyonlarca mesajı destekleyebilen AWS IoT, bu mesajları işleyip güvenli bir biçimde AWS uç noktalarına ve diğer cihazlara yönlendirebiliyor. Platform, aynı zamanda cihazlar ağa bağlı olmasa bile uygulamaların onlarla iletişim kurup takip edebilmesini destekliyor.

Nesnelerin internetine yapay zeka desteği

AWS IoT; AWS Lambda, Amazon Kinesis, Amazon S3, Amazon Machine Learning ve Amazon DynamoDB gibi AWS servisleri ile birlikte; herhangi bir BT altyapısı yönetim operasyonu gerekmeden, ağa bağlı cihazların ürettiği verileri toplayan, işleyen, analiz eden ve bunlara göre hareket eden IoT uygulamaları üretme desteği sunuyor. Aynı zamanda müşteriler, servisleri kullanırken kullandığın kadar ödeme modelinin avantajından yararlanabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>