Amazon’dan Yeni Servis: Chime

0

Amazon Web Services (AWS) iş dünyasına yönelik farklı girişimler yaparken, yeni bir gelişme daha duyuruldu. Yapılan resmi açıklamalara göre yeni uygulamanın iş dünyasında fark yaratacağı ve kolaylık sağlayacağı belirtilirken, yeni servisin adı Amazon Chime olarak belirtildi.

Amazon Rekabete Dahil Oldu!

Yeni uygulama için yapılan açıklamalarda Amazon’un sektördeki Google Hangouts ve Skype for Business gibi uygulamalara rakip olacağı belirtilirken, bu yeni girişim ile birlikte sektördeki dengelerin nasıl değişeceği ve Amazon Chime uygulamasının piyasadan ne kadarlık bir pay almayı başaracağı merak ediliyor.

Bulut Tabanlı Sistem

İş dünyasına yönelik sunulan bu yeni sistemde, bulut tabanlı bir yazılımın kullanılması dikkat çekiyor. Üstelik yazılım aşamasında farklı detayların düşünüldüğü Amazon Chime, farklı platformları destekliyor. Böylece hem masaüstü hem de cep telefonları üzerinden Amazon Chime kullanılması mümkün olacak. İş dünyasının yeni iletişim platformu olarak tanıtılan Amazon’un yeni servisi, kuşkusuz ücretli değil ve aylık 2,50 Dolardan başlayan ödemeler ile üyelik alabilmek mümkün. Ücretsiz kullanımda ise çok kısıtlı imkanlar sunulduğundan dolayı ihtiyaçların tam olarak karşılanması pek mümkün değil.

Online toplantı uygulamaları piyasada oldukça ilgi görürken, Amazon yeni uygulaması ile birlikte Amazon’un asıl hedefi bu sektör.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>