Amazon’u kandırdılar 6 yıl hapis cezası aldılar

0

Amazon Prime

ABD’de, üç kafadarın Amazon’un müşteri memnuniyeti politikasını sömürerek şirketi 1.2 miyon dolar dolandırmasıyla ortaya çıkan olayda mahkeme kararı verdi.

Dolandırıcı çift ve onlara destek olan suç ortağı

e-Ticaret şirketinin geri ödeme politikasını kötü amaçla kullanarak satın aldıkları ürünleri bozukmuş gibi gösteren ve geri göndermeyip satışa çıkaran ve bu yolla 1.2 milyon dolar para kazandıkları tespit edilen üç dolandırıcı, kısa süre önce Amazon’un şikayeti üzerine tutuklanmıştı.

Amazon çalışanlarının, sürekli satın aldıkları her üründe iade isteyen ancak aldıkları ürünü de göndermeyen bir müşteriden şüphelenerek yaptıkları araştırmada müşterinin başka bir amazon hesabında aldığı ürünleri satarak 1.2 milyon dolar kazandığını tespit etmeleri üzerine polis hareket geçmiş ve olayla bağlantılı üç kişi tutuklanmıştı.

Mahkeme şimdi üç sanığın dolandırıcılık çetesi kurduğuna hükmetti ve sanıkları 71, 68 ve 24 ay hapisle cezalandırdı. Üç sanık ayrıca Amazon’a toplamda $1,218,504 dolar geri ödeme de yapmak zorunda.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>