Amazon’un avuç içi tanıma özelliği endişe yaratıyor

0

Amazon avuç içi tanıma

ABD’deki senatörler Amazon’un avuç içi tanıma özelliğinin endişe yarattığını söyledi. Amazon bu konuyla ilgili aksiyon alabilir.

Amazon’un avuç içi tanıma özelliği için senato açıklaması

Senato Yargı Komitesinin Antitröst Komisyonuna başkanlık eden Demokrat Amy Klobuchar da dahil olmak üzere üç ABD Senatörü, Klobuchar’ın ofisinin avuç izi tanıma sistemi hakkındaki endişelerini dile getirmek için Amazon’a bildiride bulundu.

Amazon, Nisan ayında Seattle’daki Whole Foods mağazalarına biyometrik teknolojiyi sunmaya başladı ve alışveriş yapanların avuç içi taramasıyla ödeme yapmasına izin verdi. Amazon One adlı bir sistem, müşterilerin avuç içi izlerine bir kredi kartı bağlamasına olanak tanıyor.

Cumhuriyetçi Senatörler Bill Cassidy ve Demokrat John Ossoff’un da katıldığı Klobuchar, bir mektupta Amazon One üzerindeki hem mahremiyet hem de rekabet konusundaki endişelerini dile getirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>