Amazon’un kasiyersiz teknolojisi süpermarketlere geliyor

0

Amazon kasiyersiz teknoloji

Amazon’un kasiyersiz teknolojisi için yeni bir adım atılıyor. Amazon Go satış noktalarına benzer teknoloji, süpermarketlere geliyor.

Amazon’un kasiyersiz teknolojisi yaygınlaşıyor

2018’den beri piyasada olan Go mağazalarında alışveriş yapanlar, giriş kapılarından geçerken telefonlarını kullanıyor. Kameralar ve raf sensörleri, müşterilerin alışveriş arabalarına ne koyduklarını izliyor.

Mağazadan çıktıklarında ise müşterilerin aldıkları ürünler için otomatik olarak ücretlendirme yapılıyor. Amazon kasiyersiz mağaza teknolojisini, yaygınlaştırmak istiyor. Bu teknolojinin bir veya iki yıl içinde süpermarketlere geleceği belirtiliyor.

Sızan bilgilerde Bloomfield süpermarketinin inşası için Amazon’a yönelik çalışmaların devam ettiği vurgulandı. Amazon şimdiye dek 12 Fresh mağazası ve açtı ve ABD’de buna yönelik daha fazla mağaza açılacağı belirtildi. Amazon’un teknolojisini 4 yıldızlı mağazalarda sunacağı bunun yanı sıra kitapçılarda da bu teknolojiyi görebileceğimiz iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>