Ambalaj otomasyonu 2023 tahminleri

0

Ambalaj otomasyonu

Ambalaj otomasyonu sektörü hızla büyümeye devam ediyor. Yeni bir araştırmada, ambalaj otomasyonu hakkında 2023 tahminleri yayınlandı.

Ambalaj otomasyonu 62 milyar dolara ulaşacak

Otomasyon, birçok sektör sektöründeki şirketler için artık bir lüks değil. Hatta küresel ölçekte rekabet için zorunluluk haline geldi. Bu trend ise katlanarak büyümeye devam ediyor.

Allied Market Researc tarafından yayınlanan bir rapora göre, ambalajlama makineleri için küresel talep artıyor. Raporda, ambalaj makineleri sektörünün 2023 yılında 62 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

2016 yılında yaklaşık 25 milyar dolar seviyesinde gerçekleşen global gıda ve içecek ambalajı sektörüne destek veren makineler, pazarın yaklaşık yüzde 63’ünü oluşturuyor. 2023 yılında ise Pazar payının yüzde 70’u ulaşacağı belirtiliyor.

Raporda özellikle, Asya-Pasifik bölgesi ve Sahra altı Afrika’nın 2023’te sona eren dönemde pazardaki en fazla genişlemeyi yaşayacağı öngörülüyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 6.7 büyüme gösterecek bu sektör, üreticiler için yeni girişim alanlarından biri olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>