AMD GPU satışları 500 milyonu geçti

0

AMD GPU satışları

Donanım sektörünü son yıllarda domine eden AMD, satışlarını artırmaya devam ediyor. Son 7 yıla bakıldığında, AMD GPU satışları 500 milyonu geçti.

AMD GPUS satışları ile büyümeye devam ediyor

İşlemci sektöründe Intel’i arkasında bırakan AMD, GPU sektöründe de kararlı yükselişini sürdürüyor. Bu alanda Nvidia ile rekabet haline olan AMD, liderlik için çalışmaya devam ediyor.

GPU satışlarını ele alan yeni bir rapora göre, AMD son 7 yılda 553 milyon GPU satışı yaptı. Bu da harici ekran kartlarında yüzde 36’lık bir pay anlamına geliyor. GPU’ları yüzde 35 ile dizüstü APU satışları takip ediyor. Harici ve dahili tüm satışlar göz önüne alındığında, AMD bu alanda da Intel’in önünde yer alıyor.

AMD’nin bu yükselişinin, önümüzdeki yıllarda da devam etmesi bekleniyor. Yeni konsolların hayatımıza girecek olması ve Samsung’la yapılan ortaklık bu yükselişte önemli bir tetikleyici rol oynayabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>