AMD güvenlik açığı hakkında açıklama yaptı

0

AMD güvenlik

AMD güvenlik açığı ile geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Özel bir siber güvenlik şirketi tarafından duyurulan AMD güvenlik açığı hakkında yeni bilgiler verildi.

AMD güvenlik açığını kabul etti

Geçen yıl kurulan Tel Aviv merkezli siber güvenlik kurumu olan CTS Labs, AMD işlemcilerin güvenlik açığının bulunduğunu iddiasında bulunmuştu. Bazı çevreler tarafından spekülasyon olarak değerlendirilen bu açıklamadan 24 saat geçmeden AMD, araştırmalarına başlamıştı. AMD’nin Ryzen ve EPYC işlemcilerinden hassas verileri koruyamadığı öne sürülen iddia, yapılan araştırmalar sonrasında AMD tarafından kabul edildi.

AMD, güvenlik açıklarını “önümüzdeki haftalarda” piyasaya sürülecek ürün yazılımı ve BIOS güncellemeleriyle düzeltebileceği açıkladı. Üç farklı kategoride güvenlik açığının bulunduğu ve ancak kapsamlı bir saldırıda sistemin bundan etkilenebileceği belirtildi.

AMD’nin 24 saat gibi kısa bir sürede bu soruna cevap vermesinin ardından, yeni güncellemeyi yayınlamasının çok da uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. AMD’nin baş teknoloji sorumlusu Mark Papermaster, değerlendirmelerinin çok hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>