AMD işlemci satışları arttı!

0

AMD işlemci satışları

AMD işlemci satışları konusunda yükselişine devam ediyor. şirketten yapılan açıklamalara göre önümüzdeki dönemde de bu yükseliş devam edecek gibi görünüyor.

AMD işlemci satışları 2 katına çıktı

Intel ile rekabette bir hayli avantajlı duruma geçen AMD, bunu pazar payını artırarak sürdürmeye devam ediyor. ABD merkezli işlemci üreticisi AMD, son iki yıllık satışlarıyla ilgili açıklama yaptı.

AMD’nin son iki yıldaki işlemci satışlarının iki katına çıktığı belirtildi. Özellikle birinci nesil Zen işlemcileriyle büyümeye devam eden şirketin, son 8 çeyreklik dönemde önemli bir yükseliş yaşadığı açıklandı. Şirketin satışlarının artmasında, müşterilerden gelen talebin sürekli olarak artmasının direkt olarak etkili olduğu vurgulandı.

AMD İcra Kurulu Başkanı Lisa Su tarafından yapılan açıklamada, şirketin pazar payının yüzde 9’dan yüzde 17’ye çıktığı belirtti. AMD yöneticilerinden Rick Bergman ise önümüzdeki 10 yıllık süreçte AMD’nin gelirlerinin artmaya devam edeceğini söyledi. Bu da AMD’nin 10 yıllık süreçte sektörü domine etmeye devam edeceğini gösteriyor.

Ayrıca AMD’nin 50 modelle sınırlı olan dizüstü bilgisayar modellerinin bu yılki sayısının 135 modelin üzerine çıkacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>