AMD kurumsal bilgisayarları hedef alıyor

0

AMD kurumsal bilgisayarlar

AMD kurumsal bilgisayarlara yönelik yeni işlemci serisini duyurdu. Bu işlemcilerle AMD, Intel’in karşısında daha güçlü olacak.

AMD kurumsal bilgisayar payını artırmak istiyor

AMD, kurumsal PC dünyasındaki rakibi Intel’DEN pazar payı almayı amaçlıyor. Bu amaçla AMD,  dizüstü bilgisayarlar için yeni bir merkezi işlemci serisi yayınladı.

AMD, çoğu Windows tabanlı dizüstü bilgisayar için en hızlı yongaları yapma konusunda Intel’in önceki liderliğini geride bırakarak, geçen yılın üçüncü çeyreğinde pazar payını yüzde 22’ye yükseltti.

Las Vegas’ta her yıl düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nın başlangıcında duyurulan yeni Ryzen 6000 yongaları, bu ivmeyi korumayı amaçlıyor. AMD yaptığı açıklamada, PC üreticilerinin çiplerini Bu yıl 200 farklı dizüstü bilgisayar modelinde kullanmayı planladığını söyledi.

Bununla birlikte Lenovo Group ile Intel; pazar payının daha yavaş olduğu kurumsal kullanıcılara yönelik pahalı bir model olan ThinkPad Z adlı yeni bir dizüstü bilgisayar modeli için çip tedarik etmek için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>