AMD madencilik ile mi büyüyor?

0

AMD madencilik

AMD madencilik yapan kişi sayısında yaşanan artış ile büyüme gösterdi. Ancak şirketin büyümesinin madencilik sektörüne bağlı olması, endişeye neden oluyor.

AMD madencilik faaliyetleri ile büyüdü

AMD, kripto para piyasasına artan talep ve madencilik yapmak isteyen kişilerin sayısındaki artışla son zamanlarda önemli bir büyüme yaşıyor. Şirket, ürettiği GPU’lar sayesinde hisselerinde geçtiğimiz ay yüzde 30 artış yaşadı. Bu yılki duruma baktığımızda ise şirketin hisselerinde yüzde 61 artış yaşandığı görülüyor.

Şirketin, aslında oyun sektörü için geliştirdiği piyasadaki en güçlü GPU’lar madenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu nedenle şirketin son dönemde yaşadığı bu büyümenin madencilik sektörüne bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kripto paralara bazı hükümet ve kurumların bir nevi amborga uygulaması madencilik sektörünü de tehlikeye atıyor. Dolayısıyla, ilerleyen dönemde yaşanabilecek muhtemel sorunlar ile AMD’nin hisseleri zor duruma düşebilir.

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da bir madenci, yurt dışından madencilik ekipmanı sipariş etmiş ancak gümrükten geçişinAMD madencilike izin verilmemişti.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>