AMD üçüncü çeyrek raporunu yayınladı

0

AMD üçüncü çeyrek

AMD üçüncü çeyrek sonuçları ile kendisi için bir rekor kırdı. AMD farklı segmentlerde yaptığı satışlarda, iki kattan daha fazla kâr elde etti.

AMD üçüncü çeyrek sonuçları

AMD, 2020 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Yeni ürünleriyle başarılı bir grafik çizen AMD, bu çeyrekte kendisi için bir rekora imza attı.

Üçüncü çeyrek sonuçlarına göre AMD, bu dönemde toplamda 2.8 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Bu gelirle, yıllık bazda yüzde 56, çeyrek bazda ise yüzde 45’lik artış yakalanmış oldu. Şirketin net kârına baktığımızda ise 390 milyon dolar kâr elde ettiğini görüyoruz. Bu da yıl bazında 2 kattan daha fazla artış anlamına geliyor.

Bir dönem oldukça zor günlerden geçen AMD, zararını azaltma stratejisi izliyordu. Ancak izlediği başarılı strateji ile AMD, son dört çeyrekti yüzde 25’ten daha fazla büyüme gösteriyor. AMD’nin en önemli gelir kapısı ise 1.67 milyar dolar ile bilgisayar segmenti oldu. Bu segmentte AMD yüzde 31’lik büyüme gösterdi. Ancak tahmin edilenin aksine AMD, ekran kartı satışlarında henüz beklediği başarıyı yakalayamadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>