AMD üretim için Samsung ile anlaşabilir

0

AMD üretim

Teknoloji devleri üretimde istenilen seviyeye ulaşmak için iş birliği yapabiliyor. AMD üretim için Samsung ile iş birliği yapabilir.

AMD üretim için Samsung ile görüşecek

Donanım sektöründe üreticiler, artan kullanıcı taleplerini karşılayamaz hale geldi. Bu nedenle sık sık yeni iş birlikleri yapılarak, üreticiler birbirlerine destek oluyor.

Donanımda dünya devi olan AMD de artan talebe cevap vermekte zorlanan isimler arasında yer alıyor. Stok sorunlarıyla mücadele eden AMD, tıpkı Nvidia gibi üretimi için Samsung ile görüşmelerini sürdürüyor.

TSMC ile güçlü bir iş birliği bulunan AMD, mobil işlemci piyasasından gelen talepler için ise Samsung ile iş birliğine gidebilir. İkili arasındaki görüşmelerin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Yarı iletken sektöründe birçok üreticinin kapısını çaldığı TSMC, artık üreticilerden gelen talepleri de karşılayamaz hale geldi. Hatta son dönemde Apple ile çalışmaya başlayan TSMC, 5 nm üretim bantlarını da Apple’a kiraladı. Bu nedenle donanım üreticileri, çok ciddi sorunlarla baş etmeye çalışıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>