AMD’ye tasarruflu veri merkezi

1

AMD, Netnames tarafından AMD SeaMicro SM15000 sunucusu temel alınarak tasarlanan yüksek verimli ve geniş ölçekli veri merkezi projesinin tamamlandığını açıkladı. AMD, Netnames ekibi ile operasyonu sadeleştiren, güç kullanımını minimize edip ağ katmanlarını ortadan kaldıran yeni bir veri merkezi inşa etmek için bir araya geldi.

NetNames CIO’su David Jones konu hakkında şunları söyledi:

“Netnames’in AMD ile bu proje için işbirliği yaparken temel hedefi; esneklik, ölçeklenebilirlik ve tasarruf anlamında sınıfının en iyisi veri merkezi standardına ulaşmaktı. SM15000 sunucu dokusu güç kullanımını daha aza indirgiyor, operasyonları sadeleştiriyor ve ağ katmanlarını ortadan kaldırıyor. Biz de bu sayede esneklik hızımızı artırarak müşterilerimize yeni hizmetler sunabiliyor ve yüksek kalitede hizmet sağlayabiliyoruz. AMD SM15000 sunucusu, yatırımdan pozitif geri dönüş aldığımız ve projeyi ticari açıdan mümkün kılan tek çözümdü.”

NetNames, AMD’nin SM15000 sunucusunu kullanarak aşağıdaki alanlarda başarı sağladı:

–          Beklenen yıllık operasyon maliyetinde toplam 1,5 milyon doların üzerinde tasarruf,

–          Fiziksel sunucudaki raf alanında yüzde 83 oranında azalma,

–          500 farklı sunucuyu dört SM15000 sunucusunda birleştirme,

–          Halihazırdaki operasyon maliyetini yüzde 75 oranında azaltma.

Netnames, SM15000 sunucusuna dayanarak en baştan yeni bir mimari yaratarak veri merkezini yenilemeyi başardı. Yeni tasarım,  SeaMicro Freedom Fabric ile ağ yönetimi, hesaplama ve depolama operasyonlarını ayrıştırmak üzere, kullanılan uygulamalar için en uygun hesaplama ve depolama devrelerini inşa eden sunucu yapı taşlarını yeniden tanımladı.Geleneksel sunucu yapı taşları dinamik olarak esnetilemeyen sabit yapılandırmalara sahip oldukları için çok kısıtlı bir kullanıma izin veriyor.

AMD Veri Merkezi Sunucu Çözümleri Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dhiraj Mallick konu hakkında şöyle konuştu:

“Alan ve güç kısıtlamalarının üstesinden gelmek şirketler için kritik bir operasyon sorunu olmaya devam ediyor. Yeniden tasarlanana veri merkezinde SM15000 sunucusunu kullanarak, NetNames diğer sunucularla yapılması mümkün olmayan büyük bir operasyonel maliyetten tasarruf etmiş oldu.”

Yorumlar

  1. AMD, kaybedenlerden..

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>