Ameliyatlarda Hololens kullanılacak

0

ameliyatlarda Hololens

Bir çocuk hastanesi ve Microsoft arasında yapılan anlaşma ile ameliyatlarda Hololens kullanılacak. Böylelikle ameliyatlar daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilecek.

Ameliyatlarda Hololens dönemi başlıyor

İngiltere’deki Alder Hey Çocuk Hastanesi doktorları, çocukların ameliyatlarında Microsoft’un HoloLens ve Surface Hub’ını kullanacak. Alder Hey Hastanesi kardiyak cerrahı Rafael Guerrero, hastanın kalbinin içeriden ve dışarıdan görüntülenmesinin operasyonlarda kritik öneme sahip olduğunu belirtiyor. Hololens’in görüntüleme konusunda cerrahlara avantajlara sağlayacağını söylüyor.

Karmaşık gerçeklik özelliği sayesinde görüntüleme konusunda cerrahlara yardımcı olacak. Ayrıca Surface Hub ile daha sağlıklı bir iletişim kurulabilecek. 50,5 inc boyutlarında 4K dokunmatik ekranı olan ve web kamerası bulunan cihaz, kişisel ve uzaktan iş birliği yapmayı mümkün hale getiriyor.

Bu sayede personel ultrason görüntüleri, CT taramaları, test sonuçları ve diğer hasta bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi alabiliyor.

Bu iki teknolojinin ameliyatlarda nasıl kullanılacağını aşağıdaki video ile görebilirsiniz.

//play.vidyard.com/Z57XdNnAaApgfP6x2xkwzq.js?v=3.1.1&type=inline&width=640&height=360

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>