American Airlines kargo uçuşlarına başladı

0

American Airlines kargo

1984 yılında ara verilen American Airlines kargo uçuşları yeniden başladı. American Airlines tarafından yapılan açıklamada, ilk uçuşun Frankfurt’a oldu.

1984’ten sonra yeniden: American Airlines kargo uçuşları

Ülkeler arası ticarette, kargo uçuşları lojistik sektörü için büyük bir öneme sahip. Ancak salgın nedeniyle kargo uçuşları da olumsuz bir şekilde etkilendi.

Havacılık sektöründe yolcu uçuşlarının neredeyse durma noktasına gelmesi, şirketleri kargo taşımaya doğru yöneltiyor. American Airlines da kargo uçuşları ile havacılık sektörüne hareketlilik getiriyor.

20 Mart tarihinde American Airlines tarafında Boeing 737 uçakla Frankfur havalimanına kargo seferleri başladı. Bu seferlerin 4 gün boyunca süreceği belirtildi.

Yaklaşık 45 ton yük taşma kapasitesine sahip American Airlines uçağı, 14 büyük palet için kargo alanına sahip. American Airlines’ın yapacağı uçuşlarda tıbbi malzemeden telekomünikasyon ve e-ticaret paketlerine kadar birçok alanda yük taşıyacağı belirtildi. American Airlines yaptığı açıklamada, uluslararası kargo kapasitesinin yüzde 75 oranında azaldığını belirtmişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>