American Airlines veri gizliliği nedeniyle dava açtı

0

American Airlines veri gizliliği

American Airlines veri gizliliği nedeniyle The Points Guy’a dava açtı. The Points Guy’ın verileri ticari çıkar amaçlı kullandığı iddia ediliyor.

American Airlines veri gizliliği nedeniyle mahkemelik oldu

American Airlines, seyahat ipuçları sitesi The Points Guy’a, sitenin sık uçan yolcu programının kullanım koşullarını, kullanıcıların birden fazla havayolundan tek bir yerden havayolu millerini takip etmelerini sağlayan bir uygulama sunarak ihlal ettiğini iddia ederek dava açtı.

The Points Guy’ın American Airlines müşteri verilerine erişmesini veya kullanmasını ve kullanıcılarının TPG uygulaması veya sitesi aracılığıyla kendi hesaplarına erişmesine izin vermesini engelleyen bir emir arıyor. American ayrıca The Points Guy’ın American Airlines logosunu ve diğer ticari markalarını sergilemesini engellemeye çalışıyor.

Eylül 2021’de piyasaya sürülen TPG uygulaması, “kullanıcıların kazanma potansiyellerini en üst düzeye çıkarırken ve dünyayı görmek için kazanılan puanları ve milleri verimli bir şekilde nasıl yakacaklarını keşfederken puanlar, miller ve sadakat programları hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmayı” iddia ediyor.

Uygulama, kullanıcıların farklı sık uçan yolcu hesaplarını birbirine bağlamasına olanak tanıyor. American Airlines söz konusu olduğunda, TPG uygulaması uygulama içinde AAdvantage numaranızı, şifrenizi ve soyadınızı girmenizi istiyor.

American Airlines tarafından açılan davada, TPG uygulamasının AAdvantage programının üyelerini, kullanıcı oturum açma bilgilerini yetkisiz bir üçüncü tarafa devrederek toplu olarak kullanım koşullarını ihlal etmeye teşvik ettiği iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>