Amerika’daki en iyi 25 iş

0

community-employeeGlassdoor’un paylaştığı verilere göre Amerika’da 2015 yılının en iyi 25 işinden 7’si doğrudan teknoloji sektörü ile ilgili. Araştırmaya göre şu günlerde 104 bin 828 yazılım mühendisi için ihtiyaç mevcut ve ortalama maaş miktarı ise yıllık 98 bin 074 dolar seviyesinde. İlgili meslek dalı Glassdoor’un puanlama sisteminden 4.6 alırken, birinci sırada ise 4.8 puan ile doktor asistanlığı bulunuyor.

25 meslek arasında teknoloji dünyası yazılım mühendisi dışında farklı alanlardaki uzmanlıklarla yer alıyor. Bunlar puan sıralamasına göre veribankası yöneticisi, veri analiz uzmanı, yazılım mimarisi uzmanı, ağ mühendisi, BT proje yöneticisi ile mobil uygulama geliştiricisi olarak sıralanıyor.

Listenin ilk 10’undaki teknoloji dışı mesleklere bakıldığında ise üçüncü sırada iş geliştirme yöneticisi bulunurken, insan kaynakları yöneticisi, finans müdürü ve pazarlama müdürü takip eden meslekler olarak sıralanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>