Anadolu Etap insan kaynakları dijitale taşındı

0

Atakan+KaramanAnadolu Bilişim, Türkiye’nin en büyük meyvecilik projesini gerçekleştirmekte olan ve Avrupa’nın önde gelen meyve suyu konsantresi ve taze meyve şirketlerinden birisi olma hedefiyle çalışmalarını yürüten Anadolu Etap ile SAP dönüşüm iş birliğini hayata geçirdi. Anadolu Etap’ın insan kaynakları yönetimi süreçlerini SAP HR altyapısına taşıyan proje Anadolu Bilişim tarafından canlı kullanıma sunuldu.

Anadolu Etap 200 bin ton meyve işleme kapasiteli 2 fabrikaya, 25.000 da arazi üzerindeki 6 çiftliğinde 3,5 milyon meyve ağacına sahiptir. Dönemsel yoğun işçi hareketliliği dolayısıyla dış kaynak olarak satın aldığı bordro sistemi, kurum içinde entegre edilmiş oldu. Anadolu Bilişim’in uzmanlığıyla 47 gün içinde teslime hazır hale getirilen proje neticesinde Anadolu Etap, üzerine farklı ihtiyaçlara uygun olarak entegrasyonlar kurabileceği güçlü bir sisteme geçiş yaptı. Gelişecek kadrolaşmaya ve hedeflere bağlı olarak performans değerlendirme modülü, eğitim yönetimi modülü, PDKS entegrasyonlarını kapsayan farklı projeler SAP HR altyapısına entegre olacak şekilde hazırlandı.

Anadolu Etap, Anadolu Grubu SAP HR Sistemi’ne katılarak dış kaynak olarak satın alınan bordrolama hizmetini kendi bünyesinde yapmaya başladı. Bilgi güvenliğinin artmasını sağlayan sistem, kanun ve yönetmelik güncellemelerinden hızlı bir biçimde adapte olmayı da kolaylaştırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>