Analitik ile işletmenizi güçlendirmeye hazır mısınız?

0

Analitik ile işletme

Gelişmiş analitiklerin sağlayabileceği muazzam katma değere rağmen, organizasyonlarda hala kafa karışıklığı ve dirençle karşılaşılmaktadır. Örneğin; Birleşik Krallık’ta, analitik veri tabanı Exasol tarafından görevlendirilen yakın tarihli bir araştırma, Birleşik Krallık’taki veri karar vericilerinin yüzde 63’ünün, veriye dayalı yöntemleri benimsemede çalışanlardan dirençle karşılaştığını buldu. Bu direnci, işten çıkarma kaygısına, anlayış eksikliğine ve veri analitiğinin olumlu etkisi konusunda eğitim eksikliğine bağlıyorlar.

Rapor ayrıca, veri kabul sorununun bir kısmının, ankete katılanların yüzde 40’ının veri stratejisinin kuruluştaki hiç kimse tarafından yönlendirilmediğini kabul etmesinde yattığını ortaya koyuyor. Gelişmiş analitiklerin tüm işletmeler için kritik hale gelmesiyle, kuruluşların net bir veri odaklı strateji uygulaması ve tüm çalışanların ve hissedarların katılımını sağlaması gerekiyor.

Gelişmiş ve erişilebilir BI

BI araçları kullanıcı dostu olmalıdır ve bir aracın kullanıcı dostu olarak kabul edilebilmesi için son kullanıcıyı verilerin karmaşıklığından koruması gerekir. Örneğin; iş insanları iş terminolojisinde düşünürler. Fırsatları, müşterileri, boru hatlarını ve geliri düşünürler. Bu nedenle, verilerle kendi şartlarında ve kendilerine anlamlı gelecek şekilde etkileşime girebilmeleri gerekir.

Hepsinin altında yatan karmaşıklıklarla ilgilenmelerine gerek bulunmamaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>