Android Auto kablosuz özelliği etkinleşti

0

Android Auto kablosuz

Google, Pixel, Nexus cihazlar için Android Auto kablosuz özelliği, şimdilik sınırlı da olsa etkin hale geldi. Android Auto kablosuz özelliği, yakın tarihte daha fazla cihaz için aktif olacak.

Android Auto kablosuz nedir?

Google, Pixel ve Nexus cihazlar için Android Auto’nun kablosuz desteğinin artık etkinleştirildiğini duyurdu. Böylelikle kullanıcılar herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan uygulamaları ve yazılımı aracın ana ekranında görebilecek. Google, Android Oreo veya üstünü çalıştıran Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Nexus 5X ve Nexus 6P cihazlarının bu desteği aldığını söyledi. Şimdilik otomatik kablosuz bağlantı, JVCKenwood ile sınırlı.

Google, blog sayfası üzerinden yaptığı duyuruda, bu özelliğin daha fazla cihaz için aktif hale getirmeyi planladıklarını duyurdu.

Google dışı cihazlarda, yazılım uyumluluğu için diğer üreticilerle ortak bir şekilde çalışıldığı vurgulandı. Böyelelikle Google, kullanıcılara sadece bilgisayar ve telefon ile değil, arabaları ile de dijital deneyim yaşamalarını sağlayacak.  Google’ın bu alandaki en önemli rakiplerinden Apple, birkaç ay önce otomobiller için kablosuz CarPlay desteğini sunmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>