Android R kimlik bilgilerini tutabilecek

0

Google, Android 10’dan sonra yayınlayacağı Android R ile kimlik bilgilerinin tutulabileceğini açıkladı. Böylelikle akıllı telefonlar, fiziksel kartlara duyulan ihtiyacı azaltacak.

Android R ile kimlik dönemi

İnovatif teknolojilere yönelik girişimlerine devam eden Google, bu kez mobil kimlik projesi üzerinde çalışıyor. Havaalanına giderken kimliğin evde unutulması senaryosunu ele alan Google, akıllı telefonların kimlik yerine geçmesi için yeni bir projede çalışıyor.

Google, Andorid 10’dan sonra yayınlanacak Android R sürümünde mobil kimlik uygulaması hizmetini başlatacağını duyurdu. Bu sürümle birlikte kullanıcılar fiziksel kimlikleri yanında olmadığı zamanlarda bile rutin işlerini uygulama üzerinden yürütebilecek.

Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde duyurulan bu yeniliğin hayatımıza ne zaman gireceğine yönelik ise henüz bilgi verilmedi. Ancak Android R sürümü henüz geliştirme aşamasındayken bile büyük bir heyecan yarattı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>