Android Things için sona gelindi

0

Android Things

Android Things işletim sistemi, kullanıcıları akıllı cihaz geliştirmeye yönelik teşvik ediyordu. Ancak Google tarafından alınan kararla Android Things kapatılıyor.

Android Things için yolun sonu

Google, Android Things işletim sistemi ile kullanıcıları birer geliştirici olmaya yönelik teşvik ediyordu. Bu işletim sistemiyle kullanıcılara akıllı cihaz geliştirme seçeneği sunuluyordu.

Hatta bu konuda hiçbir deneyimi olmayan bir girişimci bile işletim sistemindeki modülleri kullanarak projesini hayata geçirebiliyordu.

Ancak Google, Android Things için yolun sonuna gelindiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Android Things, 5 Ocak 2021 tarihi itibariyle yeni proje kabul etmeyecek. Ancak işletim sisteminde halen cihaz geliştirmeye devam eden kullanıcılar için ise ayrıcalık tanınacak. Bu kullanıcılar 1 yıl boyunca projelerini geliştirmeye devam edebilecekler.

Temel olarak dijitalleşmedeki en önemli trendlerden biri olan IoT nesnelerin internet ekosistemi için geliştirilen bu işletim sistemi, beklenen başarıyı yakalayamadı. Google bu sistemde tahmin edilen başarının ulaşılamamasının ardından Android Things’i emekliye ayırmaya karar verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>