Android uygulamalarını tüm aile kullanabilecek

0

Google’ın Play Store’da devreye almayı planladığı yeni satın alma planına göre Android kullanıcıları artık satın aldıkları uygulamaları 5 aile bireyi ile paylaşabilecekler. Google daha önce müzik servisi üzerinde satın alınan şarkıların 5 aile bireyi ile paylaşılmasına izin veriyordu ancak şimdi bu planı tüm satın almalara genişletiyor. Müzik, kitap, video, uygulama… Kullanıcılar satın aldıkları tüm ürünleri 5 aile bireyi ile paylaşabilecek.

Yeni yöntemde kullanıcılara ayrıca bir “aile kontrol” aracı da sunuluyor. Böylece hangi aile bireylerinin hangi ürünü görebileceği, hangi ürünü göremeyeceği de belirlenebilecek.

Google’ın bu özelliği hayata geçirmesi uzun zamandır bekleniyordu. En büyük rakibi Apple’ın AppStore’unda aile paylaşımı özelliği yıllardır bulunuyordu. Şimdi Android uygulama geliştiricilerin de iş planlarını aile paylaşım özelliğini de dikkate alması gerekecek. Yeni uygulama ile uygulama geliştiricilerin satışlarında düşme beklenmiyor ancak özellikle popüler ücretli uygulamaların kullanıcı sayısında önemli bir artış olacağı düşünülüyor. Aynı şekilde, e-kitap, film ve TV dizileri de daha fazla kullanıcıya ulaşacaklar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>