Ankara, hosting festivali için hazır

0

HFÜlkemizde hosting, verimerkezi, bulut servis sağlayıcılarına yönelik ilk ve tek organizasyon olarak bilinen Hosting Festivali, Ankara’lı teknolojiseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Temel amacı sektör standartlarını yükseltmek ve sektör oyuncularını bölgemiz için rekabetçi konuma getirebilmek olan etkinliğin hedefi ise teknik düzeyde gerçekleşen etkinlikler kadar idari, hukuki ve pazarlama alanlarına da yoğunlaşabilmek.

İlki 2014 Haziran ayında İstanbul’da yapılan Hosting Festivali gördüğü yoğun ilgiden dolayı Workshop ve Camp isminde 2 farklı daha çeşitle ve toplam 3 versiyon olacak şekilde genişletildi. Şu an için Hosting Festivali, Hosting Festivali Workshop ve Hosting Festivali Camp başlıkları altında 3 farklı çeşit, yılda 4 sefer ve 4 farklı şehir de olacak şekilde planlanıyor.

Yükselen büyüme trendi
Türkiye hosting sektörünün uzman isimlerinden Selçuk Saraç’ın moderasyonunda gerçekleştirilecek etkinlik ile sektörün sorunları, çözüm ve güçlenme yolları ile birlikte, firmalar arası kurulacak yakın ilişkiler sektör standartlarının üst noktalara taşınması planlanıyor.

Sürekli bir büyüme trendi yakaladıklarını belirten Selçuk Saraç, konu hakkında şunları söyledi:
“Sektöre güçbirliği getirmeye misyon edinmiş Hosting Festivali’nin ikincisinin gelecek sene yapılmasını planlıyorduk. Fakat ilk Hosting Festivalinden sonra gelen yoğun istek ve talepler bizleri Hosting Festivali’ni Workshop şeklinde şehir şehir dolaştırmaya yetecek kadar güç ve azim verdi. Bu yolculuğun ilk adımını İzmir’de gerçekleştirdikten sonra Ankara Workshop’u da yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hosting Festivali Ankara Workshop’da değerli katılımcılarımız ilkine göre daha fazla pratik çalışma şansı bulabilecek, teknik anlamda daha da doyurucu olacak.”

Selçuk Saraç dışında Huzeyfe Önal ve Avukat Sertel Şıracı gibi sektörün önemli isimlerinin konuşacağı 13 Haziran’daki etkinliğin sponsorları arasında kardeş yayınımız ShiftDelete.Net de yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>