Ankara’da akıllı park dönemi başlıyor

0

Ankara'da akıllı park

Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile Huawei işbirliğine imza attı. Bu işbirliği ile Ankara’da akıllı park dönemi başlıyor.

Ankara’da akıllı park güvenliği sağlayacak

Günümüzde parklarda güvenliği sağlamak oldukça zor bir hal almaya başladı. Bunun için teknolojik çözümlerden faydalanılıyor. Büyükşehir Belediyesi ile Huwaei arasında imzalanan işbirliği, can ve mal güvenliğini sağlayacak.

Kameralar ve güvenlik sistemleri ile parklar takip edilecek. Böylelikle parklarda hırsızlık olayları takip edilecek, kayıp çocuklar daha kolay bir şekilde bulunabilecek.

Ankara’da parkları ziyaret eden vatandaşların güvenliğine önem verdiklerini belirten Kurtoğlu, “Bu nedenle projenin öncelikli teması güvenlik üzerine planlanmış olup, parklarda kurulacak akıllı sistemin, yine parkta görev yapan güvenlik güçleri ile entegre çalışarak, ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Huawei Türkiye Kurumsal İş Çözümleri Başkanı Robben Zeng: “Türkiye’yi akıllı ve güvenli şehirlerle buluşturmak için çalışıyoruz. Akıllı Park sistemi de bu anlamda bir başlangıç niteliğinde. Ankara Büyükşehir Belediyesine bu konudaki vizyoner çalışmaları ve destekleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>