Ant Financial Moneygram’ı satın aldı

0

Ant Financial tarafından yayınlanan raporda, MoneyGram için satın alma işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Alibaba’nın yönetiminde olan Ant Financial tarafından yapılan bu satın alma işlemleri sonrasında firma tarafından daha önce yapılan açıklamalardaki hedeflere göre çalışmaların sürdürüldüğü görüldü. Paylaşılan raporda Ant Financial’in yeni satın alması ile ilgili detaylar paylaşılırken, anlaşmanın 880 milyon dolar olarak gerçekleştiği belirtildi.  Yeni satın alma, firmanın küresel pazardaki gücünü arttırılması noktasında önemli bir ivme kazandıracak. Özellikle ABD, Hindistan, Meksika ve Filipinler bölgesine yönelik yapılacak çalışmalarda, özelikle ödeme sistemleri için destek sağlanacak.

Satın alma sonrasında hisse başına 13,25 Dolar ödeyen Ant Financial, bu anlaşma sonrasında farklı yatırım planlarını sürdürecek. Satın alma noktasında iki firma anlaşma sağlandığı gibi satın almanın ikinci yarı itibari ile tamamlanması bekleniyor.

Moneygram Hakkında

MoneyGram Türkiye bölgesinde de faaliyetlerini gösteren firmalardan birisi olduğu gibi dünya genelinde 200 farklı ülkede ve 350 bin farklı noktada MoneyGram hizmetleri kullanılıyor. Firmanın satın alınması ile birlikte özellikle ABD açılımı oldukça yakından takip ediliyor. ABD açılımı sonrasında sektör devlerinden olan PayPal gibi firmalara karşı en güçlü rakip haline gelecek olan marka, bu bakımdan geleceğe yönelik oldukça merak uyandırmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>