Antalya, Avrupa’nın ilk 10 şehrinden biri oldu

0

Mastercard yeni araştırma raporunu yayınladı. Yapılan araştırma dünya genelindeki turistlerin hangi şehirlerden olduğunu ortaya çıkardı. Turizmin gelişmesine katkıda bulunması amacıyla yapılan araştırmaya göre Türkiye’yi en çok Alman, İngiliz, Hollandalı ve Rus turistlerin tercih ettiği açıklandı. İşte Mastercard Origins isimli raporun sonuçları.

Mastercard Origins raporunu yayınladı

Mastercard Origins isimli bir araştırma çalışmasına imza attı. Bu çalışmanın sonuçları da bir rapor ile yayınlandı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye’yi en çok Alman, İngiliz, Hollandalı ve Rus turistlerin tercih ettiği ortaya çıktı. 2019 yılının Türkiye’de yapılan ortalama harcama yabancı kart başına 650 dolar olarak gerçekleşirken, Alman turistler 740 dolar ile en çok harcayan turist grubu oldu. Harcama tutarında Alman turistleri Hollandalılar, İngilizler ve Ruslar takip etti. Son dönemde artış trendinde olan Suudi Arabistanlı turistler ise Rusya’dan sonra geldi.

Rapor ayrıca seyahat severlerin ilk tercihini kendilerine komşu ülkelerden yana kullandığını ortaya koydu. Origins raporuna göre dünyada en çok turist ABD’den çıktı. ABD’li turistler seyahat etmek için en çok Cancun ve Toronto gibi yakın şehirleri ya da Londra gibi yakın kültürleri tercih ediyor.

Rusların en çok tercih ettiği şehir ise yine Antalya oldu. Deniz ve doğa tatiline yöneldiği gözlenen Ruslar, Antalya’dan sonra Tayland’ın Pattaya ve Phuket bölgelerinde tatil yapıyor.

Mastercard’ın Paha Biçilemez Şehirler Platformu’na dahil olan İstanbul, Hedef Şehirler Endeksi raporunun 2018 yılı sonuçlarına göre Avrupa’da 3.’lüğünü korudu ve dünyada 9. şehir olmayı başardı. Raporda en dikkat çeken şehir ise Antalya oldu. Avrupa’da ilk 10 şehir arasına 4. sıradan giren Antalya, 20 şehirlik dünya sıralamasına 11. sıradan giriş yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>