AntChain blockchain teknolojisini duyurdu

0

AntChain blockchain

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Alibaba’nın yan kuruluşu Ant Group, önemli bir projeye imza attı. AntChain blcockhain çözümü ile birçok yenilik sağlanacak.

AntChain blockchain teknolojisi hangi yenilikleri getiriyor?

Teknoloji üssü olarak nitelenditrebileceğimiz Çin, blockchain teknolojisinde de lider ülkelerden biri diyebiliriz. Birçok yenilikçi blockchain teknolojisine imza atılan Çin’den yeni bir proje daha geldi.

Çin merkezli e-ticaret sektörünün dev ismi Alibaba’nın yan kuruluşlarından biri olan Ant Group, yeni bir blockchain projesine imza attı. AntChain isimli projesiyle birlikte, dizüstü bilgisayar benzeri bir iş istasyonu inşa edildi. Bu istasyonla blockchain uygulamalarının işleyişinin sorunsuz hale getirilmesi hedefleniyor. Ayrıca bu blockchain iş istasyonu, yazılımsal ve donanımsal hızlandırıcı içeriyor.

AntChain’in işlem hızını yüzde 30’a kadar artırabileceği de belirtiliyor. AntGroup tarafından paylaşılan verilere göre, AntChain’e her gün 100 milyondan fazla dijital kayıt yükleniyor. Blcokchain sektörüne yönelik yenilikçi projelere imza atan AntGroup, Ant Blockchain Open Alliance isimli işletme odaklı blcokchain platformunu başlattığını da duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>