Anzakların interneti uzaydan gelecek

0

toowayÖzellikle kırsal bölgelerde, altyapının olmadığı veya yetersiz kaldığı her bölgede sınırsız internet imkânı sunan dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden Eutelsat’ın genişband IP erişim teknolojisi tooway ile uydudan internet ve data hizmetini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Anzak Günü etkinliklerinde deneyimleme imkanı sunuyor.

25 Nisan’da, Avustralya’dan gelecek binlerce ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşecek olan Anzak Günü için Çanakkale’deki etkinlik alanına Eser Telekom işbirliği ile tooway terminalleri kuruluyor. Bu terminallerden aynı zamanda görevli basın mensupları da haber geçişleri için faydalanacaklar.

Özellikle dijital süper kullanıcılar ve Küçük Ölçekli Ofis/Ev Ofis işletmeleri’nin işlerini kolaylaştıran sınırsız internet paketi INFINITE ile uzaydan kesintisiz imkânı yakalayacak olan ziyaretçiler, 22 Mbps’ye kadar olan indirme ve 6 Mbps’ye kadar olan yükleme hızlarıyla Avrupa’daki en hızlı geniş bantlı uydu internet erişim hizmetlerinden birini deneyimleyecek. 19 Nisan – 27 Nisan arasında 7/24 kesintisiz hizmet verecek olan terminalleri kuran ve teknik destek veren Eser Telekom ve VSAT Uydu Haberleşme Şirketi, sahada konuşlandırdığı karavanla yerinde destek de sağlayacak.

Avustralya ve Yeni Zelanda adına savaş ve çatışmalara katılan ve bunlarda yaşamını yitiren asker ve sivillerin anıldığı bir ulusal gün olan Anzak Günü, her yıl nisan ayının 25’inde I. Dünya Savaşı’nın Çanakkale Cephesi’nde Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savaşan ANZAC kuvvetlerinin anısına düzenleniyor. 2015’te 100. Yılı gerçekleşecek olan törenlere Avustralya’dan önemli protokolün katılımıyla 40 bine yakın ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>