Techinside Google News
Techinside Google News

AOC’nin Q27G2S/EU monitörü ile yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü oyun oynamak mümkün

- Advertisement -

AGON, AOC GAMING Q27G2S/EU modelini piyasaya sürdü. 68.6 cm yani 27 inç ölçüsündeki Q27G2S/EU, geniş renk gamı kapsamı için 10-bit IPS paneline, keskin ayrıntılar için QHD çözünürlüğe ve hız dolu, rekabetçi bir oyun deneyimi için 165 Hz yenileme hızına sahip.

AOC’un yeni monitörü, gaming için kullanılan modern bir kişisel bilgisayarın donanım özellikleriyle verimli bir biçimde uyum sağlayan oyun monitörü olarak öne çıkıyor. Ayrıca monitördeki QHD çözünürlük (2560 x 1440 piksel) şu anda Full HD’den yukarıya çıkmak isteyen ancak aynı zamanda da GPU’ları (Grafik İşlem Birimi) ile yüksek kare hızları elde etmek isteyen oyuncular için çok etkili olduğu belirtiliyor.

27 inçlik ekran ölçüsü, bu çözünürlük için mükemmel uygunlukta ve net, keskin görseller ve hiç ölçeklendirme gerektirmeyen, 109 ppi gibi çok kullanışlı bir piksel yoğunluğu sağlıyor.

AOC GAMING’in Q27G2S/EU modeli, rahat genişlikte görüntüleme açıları sağlayan bir IPS paneli ile sunuluyor. Panel, 10-bit renk derinliği ile, 1.07 milyar renk üretebiliyor ve renk şeritleri oluşmadan tam doğru renk geçişleri veriyor.

Ayrıca IPS paneli de yüksek bir renk gamı kapsamını ve sıradışı renk doğruluğunu garantiliyor. Bu da çekimlerinin montajını yapıp diğerleriyle paylaşmak isteyen hevesli YouTuber’lar, canlı yayın yapanlar ya da ister bir oyun ister bir film olsun, video editörünün tam da istediği gibi özellikler sunuyor.

Q27G2S/EU modelinin 165 Hz yenileme hızlı, rekabetçi gaming’i çok kolay hale getiriyor. MBR (Motion Blur Reduction-Hareket Bulanıklığı Azaltma) işlevi ile, monitör 1 ms MPRT elde ederek neredeyse tüm hayalet görüntüleri ortadan kaldırıyor.

Ayrıca monitör Adaptive-Sync’i destekliyor ve NVIDIA G-SYNC ile de Uyumlu. Ek olarak GPU’nun kare hızı monitörün yenileme hızına uygun hale getiriliyor, böylece kare uyumsuzluğu nedeniyle yırtılmayı ve tutukluğu ortadan kaldırıyor. Monitörün düşük girdi gecikmesi, oyuncuların girdilerine verilen görsel geri bildirimi neredeyse anında vererek onların hızlı, anlık reflekslerini yansıtıyor.

Tüm donanımsal özelliklere ek olarak monitör, yükseklik, eğme, sağa sola dönme ve pivot ayarları sunan ergonomik bir ayak ile geliyor. Böylece her kullanıcı sağlıklı bir duruş için modeli kendisine göre ayarlayabiliyor.

3 taraftan da çerçevesiz tasarıma sahip, Q27G2S/EU monitör, çoklu monitör kurulumları için de, VESA montaj seçeneğine sahip. 2x HDMI ve 1x DisplayPort girişleri sayesinde monitöre bir kişisel bilgisayar, ikinci bir kişisel bilgisayar ya da diz üstü bilgisayar ve konsol gibi farklı kaynakları bağlamak mümkün, bu da günlük görevlerde daha fazla esneklik sağlıyor.

AOC GAMING Q27G2S/EU Kasım 2021’den itibaren 419 dolar fiyat etiketi ile piyasada bulunabilecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir