App Store 2019 geliri açıklandı

0

App Store 2019 geliri

App Store 2019 geliri ile adeta dudak uçuklattı. Geçen yılı başarılı bir şekilde geçiren App Store, Apple’ın dijital servislerindeki en önemli kozu oldu.

App Store 2019 geliri: 519 milyar dolar

Dijitalleşmeyi tüm etkisiyle hissettiğimiz bu dönemde, dijital hizmetlerdeki hızlı yükselişi tüm açıklığıyla görüyoruz. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple’da da bu durum hissediliyor.

Analysis Group’tan bağımsız ekonomistlerin açıkladığı verilere göre Apple 2019 yılında App Store’dan 519 milyar dolarlık gelir elde etti. Elde edilen bu gelirin 413 milyar dolarlık kısmı fiziksel ve hizmet satışında, 61 milyar dolarlık kısmı ise dijital satıştan geldi. App Store’un uygulama içi reklamlardan elde ettiği gelir ise 45 milyar dolara ulaştı. Toplam bu gelirle App Store, Play Store’dan daha fazla gelir elde etmeyi başardı.

App Store’un gelirinin yüzde 15-30’luk kısmının Apple için faturalandırıldığı, geriye kalan tutraın ise üçüncü taraf işletmelere ve uygulama geliştiricilere gönderildiği belirtiliyor. 2 milyondan fazla uygulamanın yer aldığı App Store, 175 ülkede haftada yarım milyardan fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. Apple CEO’su Tim Cook ise App Store’u yenilikçi ve hayalperest kişilerin fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir yer olarak tanıtıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>