App Store dolandırıcılıkları sorun olmaya devam ediyor

0

App Store dolandırıcılıkları

Apple, App Store dolandırıcılıkları ile mücadele etmeye çalışsa da bu çabası yeterli görülmüyor. Soruşturmada Apple’ın savunması yetersiz bulundu.

Büyüyen tehlike: App Store dolandırıcılıkları

Apple, dün Senato’daki antitröst duruşması sırasında App Store’da abonelik dolandırıcılarını dizginleyemediği için sorgulandı. Teknoloji geliştiricileri, Apple’ın App Store’daki dolandırıclıkları küçümsediğini ve buna dikkat etmediğini bildiriyor.

Kosta Eleftheriou isimli bir geliştirici, bir kullanıcıyı dolandıran 600 bin dolarlık kripto para cüzdanı uygulamasını bildirmişti. Bununla birlikte gizli bir çevrimiçi kumarhane içeren çocuk oyunu, kullanıcıları yılda 5 milyon dolardan dolandıran bir VPN uygulaması, App Store’da bildirilen dolandırıcılıklardan sadece bazıları oldu.

Apple’ın Baş Uyum Sorumlusu Kyle Andeer ise Apple’ın App Store’daki güveni sağlamlaştırmak için yüz milyonlarca dolar harcadığını bildirdi. Ancak Andeer, söz konusu dolandırıcılık vakalarıyla ilgili net bir bilgi paylaşmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>