App Store geliri Google Play’i ikiye katladı

0

App Store geliri

Apple’ın App Store geliri, Google Play ile arasındaki farkı açmaya devam ediyor. 2018 yılı ilk yarı verilerine göre App Store geliri, Google Play’i ikiye katladı.

App Store geliri katlanarak artıyor

İlk günlerden günümüze, App Store gelir yönünden Google Play’den hep daha önde oldu. Ancak son aylarda aradaki fark iyice açılmaya başladı. App Store’un dünya çapındaki brüt uygulama geliri 22,6 milyar dolar, Google Play’in 11,8 milyar dolar oldu. Bu da iki mağaza arasında 1,9 kat gelir farkı olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl ise App Store’daki tüketici harcamaları, 38.5 milyar dolar iken Google Play’de 20,1 milyar dolar olmuştu. Bu veriler, geçtiğimiz yıl da arada neredeyse 2 katlık bir fark olduğunu ortaya koyuyor.

Sensor Tower, iOS’ta yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 26,8 oranında, Google Play’de ise yüzde 29,7 oranında artış yaşandığını tahmin ediyor.

Aşağıdaki iki tabloda 2017 ve 2018 yıllarının ilk yarısında hem genel uygulama indirme hem de oyun indirme istatistikleri görülüyor. Bu iki konuda da App Store, Google Play’in önünde bulunuyor.

App Store geliri

App Store geliri

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>