App Store kullanıcı ağını genişletecek

0

App Store kullanıcı

App Store kullanıcı kitlesini genişletmek için yeni ülkelere açılacak. Apple’ın uygulama mağazası App Store, 20 ülkede daha olacak.

App Store kullanıcı kitlesini 20 ülkeyle genişletecek

Dünyanın en büyük uygulama mağazaları olan Android ve App Store’un halen hizmet vermediği bazı ülkeler bulunuyor. Apple geliştirici portalında paylaşılan yeni bilgilere göre App Store, 20 ülkede daha kullanıma sunulacak.

Apple’ın uygulama geliştiricilerden 10 Nisan’a kadar bilgilerini güncellemelerini bekleyeceği be bu tarihten itibaren uygulamanın dağıtımına başlayabileceği belirtiliyor.

Şu anda aktif olarak 155 ülkede hizmet veren App Store’un, 20 ülkenin daha eklenmesiyle hizmet verilen ülke sayısının 175’e çıkacağı belirtiliyor. Bu 20 ülke arasında ise Afganistan, Irak, Kosova gibi nispeten daha az kullanıcı potansiyeli olan ülkeler yer alıyor.

Ancak Apple, potansiyel düşük olsa da hiçbir kullanıcıyı kaybetmek istemiyor. Apple’ın bu hamlesinin, yeni kullanıcı kazanma stratejisi olarak yorumlayabiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>