App Store’da ön sipariş dönemi başlıyor

0

Uygulama ekonomisinin yaratıcısı Apple, oyun dünyasında bir süredir büyük rağbet gören ve geliştiriciler için önemli bir gelir kaynağı oluşturan ön sipariş sistemini App Store’a uyarlıyor.

Geliştiricilere destek

iTunes Connect uygulamasına gelen güncellemede keşfedilen yeni özelliğe göre, uygulama geliştiriciler artık uygulamalarını ön siparişe açabilecek. Böylece geliştiriciler uygulama sayfasını henüz uygulama resmen yayına girmemişken görebilecek ve düzenleyebilecekler. Kullanıcılar ise ilgi gösterdikleri bir uygulamayı ön sipariş vererek, piyasaya çıktığında otomatik olarak cihazlarına yükleyebilecekler.

Ancak, video oyunlarında yaşanan, yıllar süren ön sipariş/erken erişim sürecinin aksine, Apple ön sipariş sürecini 90 günle sınırlamış bulunuyor. 90 gün içinde final sürümü yayınlanmayan uygulama ön sipariş sürecinden çıkarak yeniden erişilemez hale gelecek. Kullanıcılar ise ön sipariş verdikleri ücretli uygulamalar için sipariş anında para ödemeyecekler ancak uygulama piyasaya çıktığında uygulama ücreti hesaplarına yansıtılacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>